Ecopayz Üzerinden Para Çekin ve Para Yatırın

Dünyanın pek çok ülkesi üzerinde kullanılan Ecopayz yöntemi, e-cüzdan hesabıdır ve ön ödeme işlemlerinin yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Ülkemizde de geçerli olan bu yöntem, pek çok açıdan genel kapsama sahip olmakla beraber, FCA tarafından yetkilendirilmiş PSI Pay LTD’nin bir ürünü olmaktadır.

Ecopayz nedir ve temel prosedürleri nasıl olduğu ile alakalı pek çok sıralanacak husus yer alıyor. Bunlar çeşitli açılardan değerlendirildiğinde, Ecopayz’ın ne olduğu rahatlıkla anlaşılabilmektedir.

 

Ecopayz Üzerinde Hesap Açma

Ecopayz hesabının tanımı EcoAccount ismi üzerinden işlem görür. Kendi sisteminde yer alan bu işlem, tüm bireysel ya da kurumsal bir başvuru işlemlerinin  kişiye ait olan hesabını tanımlar. Bu hesaba para yatırılır, bu hesaptan çekim yapılır ya da başka bir EcoAccount hesabına para gönderimi yapılabilir. Kendine ait bir mekanizma içerisinde Ecopayz, bu yol ile ödeme olanaklarını, harcamaları, satın alımlar ve hizmet bedelleri gibi pek çok hususu ödeme olanağını kendi alanında vermektedir.

Hesap açma işlemleri ücretsizdir. Ecopayz’ın kendi adresi üzerinde girildiğinde Kaydol alanında ya da bunu karşılayan diğer başlıklar altında hesap açılabilir. Hesap açılması için form alanı EcoAccount ismini taşır. Sizden istenen form bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak, bu hesabı açabilir ve Ecopayz’ın ürünlerini kullanabilirsiniz.

 

Ecocard Hizmeti Nedir?

Ecopayz’ın hizmeti içerisinde Ecocard yer alır. Bu kart sanal ve fiziki bir ön ödemeli sistemin içeriğini taşır. Hesap açma işleminin ardından bu karta başvuru yapılır ve başvuru incelenir. Onaylanması halinde kişinin e-posta adresine bir mesaj atılır. Onay mesajı olarak gelen bu e-postanın ardından en fazla 21 gün dâhilinde kartınız adresinize kargolattırılmaktadır.

Ecocard’ın bir takım özellikleri vardır ve bu özelliklerinin en bilindiği, bir kullanıcı ne kadar parayı karta yatırmışsa, onun kadar harcama yapabilmesidir. 3 farklı para birimi karşılığında Ecocard sahibi olunabilmektedir. Bu para birimleri GBP, USD ve Euro olarak geçmektedir.

  • Ecocard üzerinden 45 farklı para birimi üzerinde işlem yapabilir ve ödeme gerçekleştirebilirsiniz,
  • Döviz farklılıkları, güncel olarak belirlenen değerleri içermektedir,
  • Kartın içerisine 7/24 para yatırım imkânı ve para çekme talepleri verebilme olanağı vardır,
  • EcoAccount hesabınızdaki parayı dilerseniz, kartın içerisine de aktartabilirsiniz,
  • ATM şubelerinde, mağazalarda ve diğer online tüm alanlarda kartın kullanımı bulunmaktadır,
  • Güvenli bir ödeme olanağını sunar.
  • Banka hesapları, kredi kartı ya da bununla bağlantılı olan bir sisteme ihtiyaç duymaz. Bankaların dışında bir finansal özgürlüğü sunmaktadır.

Tüm bu genel özellikler, Ecocard sistemi içerisinde var olan düzeni temsil ediyor. Böylece, kartınızı etkin bir şekilde kullanabilecek tüm imkanları bulabilirsiniz.

 

EcoAccount Hesabı Kullanımı ve Ecocard İşlemleri

EcoAccount her zaman Ecopayz hizmetinde temel bir ana merkez olarak düşünülmelidir. Ecocard ise bu temel hizmette kullanılan ürün ya da araç olarak ele alınabilir. Para hesaplarınızın kontrolleri bu hesapta olduğundan, para yatırım işlemlerinizi bu hesaba aktarıp ardından, Ecocard dâhilinde kullanabilirsiniz. Ecocard nasıl kullanılır sorusu içinde böylece yanıt verilebiliyor.

Para yatırım işlemlerinizi, banka havalesi dahil olmak üzere, mobil bankacılık üzerinden ya da diğer kredi kartı, banka kartları gibi yöntemler ile yapmanız mümkündür. Bu yatırımlardaki limitler, sizin sahip olduğunu EcoAccount derecesinde göre hesaplanır ve ayarlanır. Her bir derecenin kendine uygun olan limit düzeni ve işlem yapabilme özgürlüğü vardır. Bundan dolayı da her bir hesap için ayrıca koşullar yerine getirilmelidir. Sistemdeki en genel ve temel hesap Classic olarak geçer. Bunu sırası ile Silver, Gold, Platinum ve VIP hesapları takip eder.